Advance Registrations – MOTCF 2018!

As the teams start rolling in….

1.  Team Name: Trumpowski Busters
Jonathan Hilton (2285)  Note: USCF expired
Steve Charles (1916)
Eric Gittrich (1469)
Evan Shelton (1400)

2.  Team Name:  Bleu
Charles Diebert (2200)
John Hayes (2042)
James Weitthoff (1989)
Peter Galupo (1528)

3.  Team Name:  TBD
Benjamin Weaver (2251)
William Wright (2207)
Calvin Marshall (2014)
Robert Basalla (1962)

4.  Team Name:  The Mulligan Jadobes
Ethan Ferkins (1711) NP Rd 1
Ihab Ismail (1644) NP Rd 2
Pawan Kumar (1525) NP Rd 4
Eric White (1475) NP Rd 5
Alt:  Lazaro Morera (1450) NP Rd 3

5.  Team Name:  CCL Empowered
Emma Cheng (1654)
Adeti Mohanselvan (1651)
Snehu Prabu (1506)
Hemma Bagley (1335)

6.  Team Name:  CCL Dynamic
Dakshin Pisini (1651) NP Rd 4
Sanjay Medicherla (1591) NP Rd 1
Matt Wang (1573) NP Rd 2
Edison Liu (1438) NP Rd 3
Alt:  Srijan Kalva (1402) NP Rd 5

7.  Team Name:  CCL Creativity
Om Borkar (1814) NP Rd 2
Chaitanya Annamreddi  NP Rd 1
Karthik Kallam (1694) NP Rd 3
Dinesh Bojja (1687) NP Rd Rd 4
Alt:  Justin Wu (1675) NP Rd 5

8.  Team Name:  CCL Blasters
Vincent Baker (2258)
Anagh Kilkarni (2140)
Abhi Ramaswamy (2109)  NP Rd 1, 2, 3, 5
Alan Casden (2141) NP Rd 4
Aryan Balyan (2059)

9.  Team Name:  CCL Ablaze
Maggie Feng (2349)
Chris Shen (2351)
Forest Chen (2285)
Aristo Liu (2198)

10.  Team Name:  Skullsplitters
Gregg Stark (1933)
Lou Friscoe (1700)
Chris Bechtold(1593)
John Hampton (1600)

11.  Team Name:  Team Sloth
James Mills (2208)
Lester VanMeter (2203)
Hans Multhopp (2200)
Russell Wilson (2156)

12. Team Name:  Bobby Fischerman’s Prawn Sacrifice
Scott Ramer (2313)
Sinan Baughman (2045)
Jake Lennon (2029)
Zachary Allen (1760)

13.  Team Name:  Oreo Gambit
John Miller (2094)
Andy Mackowiak (2024)
Jeff Palun (1782)
Daniel Cunningham (1780)
Alt:  Bill Pursel (1893)

14.  Team Name:  Agents of the 007(th) Rank
Xavier Paganini (2137)
Greg Henderson (2052)
Lance Winters (2015)
Scott Henderson (1947)

15.  Team Name:  Wielders of the Chess Club
Mike Neumeier (1856)
James T. Lake (1802)
Abinav Dinesh (1791)
Brian Fleischmann (1034)

16.  Team Name:  Winning by Yuri Barnakov
Will Sedlar (2401)
Yuri Barnakov (2276)
Elton Cao (2131)
Brian Suganraj (1999)

17.  Team Name:  Half Grim Knights/Half-wit Uncles
Jordan Henderson (1956)
Jeffrey Brunner (1238)
David Oehlers (846)
Benjamin Oehlers (unr)
Alt: Veronica Oehlers (unr)

18.  Team Name:  TBD
David Guehl (1807)
Mark Kellie (1639)
Steve Anderson (1665)
Loren Rodgers (1623)
Alt:  Ben Wettle (1707)

No comments yet.

Leave a Reply